• EA Games
  • Kolektyw gram.pl
  • Serwis jest częścią kolektywu Gram.pl

Spolszczenie - pobierz!

Podcasty

Przystań Patronuje

Spolszczenie - pobierz!

Komiks Postacie

Poniżej znajduje się opis komiksu o Dragon Age wydanego przez BioWare. Scenarzystą komiksu jest Orson Scott Card.

 

Fabuła:

W mrocznych czasach, wojna pustoszyła ziemie królestwa, magowie, niewiarygodnie potężni Dzierżyciele, rządzili światem używając czarnej magii i zakazanych zaklęć. Żądza mocy owych magów, wyzwoliła niecną zarazę i niemal zniszczyła całe istnienie, zaś mieszkańcy królestwa byli nękani przez mroczne pomioty

Teraz z magią obchodzi się bardzo ostrożnie. Jest ona ściśle kontrolowana - nauczana za świętymi ścianami Wieży Kręgu i obserwowana przez zawsze czujnych templariuszy. Właśnie w tym miejscu, szkolona jest nowa generacja magów, którzy na zawsze zmienią świat.

Krótkie opisy głównych bohaterów komiksu:

Veness - niewiele wiadomo o przeszłości Veness. Z tego co wiemy, została znaleziona przez Templariuszy jako małe dziecko. Zaopiekowano się nią zaprowadzono do Wieży Kręgu, gdzie spędziła większość życia. Na praktykach poznała również swoja najbliższa przyjaciółkę - Abernath.

Sadatt - jest człowiekiem, uczniem templariuszy w Wieży Kręgu Maginów. Jest jednym z głównych postaci w pierwszej części Komisku o Dragon Age.

Abernath - pochodzi z rasy ludzi. jest bliską przyjaciółką Veness i podobnie jak ona, spędziła w Kręgu Wieży większość życia ucząc się sztuk magicznych.

Gregor-Ponury i małomówny Gregor pełni funkcję dowódcy templariuszy stacjonujących w Wieży Kręgu od tak dawna, że mało kto poza pierwszym zaklinaczem pamięta jeszcze o tym, iż nie jest on integralną częścią budynku.

Gleam (Blask) - jest córką Veness i Sadatt. Została porzucona przez swoją matkę po urodzeniu, aby nie została zabrana przez Templariuszy.

wtorek, 25 styczeń 2011 19:37 Napisał