• EA Games
  • Kolektyw gram.pl
  • Serwis jest częścią kolektywu Gram.pl

Spolszczenie - pobierz!

Podcasty

Przystań Patronuje

Spolszczenie - pobierz!

Caridin i Golemy

Gdy Caridin zaprezentował Zgromadzeniu swego pierwszego golema, nikt nie miał wątpliwości, że jest żywym Patronem. Jego poczucie czasu nie mogło być lepsze. Golemy Caridina zaczęły pojawiać się na liniach frontu, gdy Pomioty były bliskie wdarcia się do Orzammaru. Niszczycielska siła golemów zmieniła się w istną falę. Na rozkaz króla Valtora, Caridin przyspieszył produkcję. Pierwszy raz od dziesięciu pokoleń Krasnoludy zyskały nadzieję na coś więcej niż tylko przetrwanie, zyskały nadzieję na odzyskanie dawnego imperium.

Produkcja golemów trwała przez kolejne sześć chwalebnych lat, sformowano też sławny Legion Stali. Ten batalion, składający się wyłącznie z konstruktów zdewastował armię Pomiotów nie ryzykując nawet jednego krasnoludzkiego życia. Zwycięstwo wydawało się nieuniknione, gdy Caridin nagle zniknął, a razem z nim wiedza o tworzeniu golemów. Dwór króla Valtora spanikował i pospiesznie zorganizował kilka operacji ratunkowych, które zakończyły się klęską z powodu wszechobecnych Pomiotów.

Ostatnią operację ratunkową zorganizowała królowa Getha. Wysłała cały Legion Stali, by ocalić Caridina i jego sekrety. Legion opuścił Orzammar... I nigdy więcej o nim nie słyszano. Shaperate uznał Caridina za zmarłego, wymazując ostatnią nadzieję. W związku z niepowetowaną stratą Legionu, królowa Getha abdykowała.

Te golemy, które pozostały były chronione przez Kształcicieli Golemów w ciągu kolejnych stuleci. Jako niemożliwe do zastąpienia, wzywane są tylko w chwilach najwyższej potrzeby. Wielu kowali próbowało na nowo odkryć sekrety Caridina, ale bez skutku.

 

 

 

niedziela, 08 styczeń 2012 18:15 Napisał