• EA Games
  • Kolektyw gram.pl
  • Serwis jest częścią kolektywu Gram.pl

Spolszczenie - pobierz!

Podcasty

Przystań Patronuje

Spolszczenie - pobierz!

Dragon Age (IDW Publishing)

Komiks został wydany przez firmę IDW Publishing. Za treść odpowiedzialni są Orson Scott Card i Aaron Johnston. Stroną graficzną zajął się Mark Robinson, natomiast za okładki odpowiada Humberto Ramos. Seria składa się z sześciu epizodów. Epizody liczą 32 strony i kosztują $3.99 za sztukę.

 

Opis postaci.

Oto krótkie opisy fabuły każdego z nich:

1.

W mrocznych czasach, wojna pustoszyła ziemie królestwa, magowie, niewiarygodnie potężni Dzierżyciele, rządzili światem używając czarnej magii i zakazanych zaklęć. Żądza mocy owych magów, wyzwoliła niecną zarazę i niemal zniszczyła całe istnienie, zaś mieszkańcy królestwa byli nękani przez mroczne pomioty. Teraz z magią obchodzi się bardzo ostrożnie. Jest ona ściśle kontrolowana - nauczana za świętymi ścianami Wieży Kręgu i obserwowana przez zawsze czujnych templariuszy. Właśnie w tym miejscu, szkolona jest nowa generacja magów, którzy na zawsze zmienią świat.

2.

Gleam dziecko potężnego maga i bezwzględnego templariusza, dorasta posiadając własne mocne. Czy potrafi powstrzymać mroczne pomioty przed zamordowaniem jej przybranej rodziny?

3.

Ich rodzina, została zamordowana Gleam i jej bracia, Agmo i Datlin wyruszyli w długa podróż chcąc odnaleźć morderców. Ale kiedy Agmo zostaje magicznie uzdrowiony, Gleam zwraca na siebie niepożądaną uwagę pewnego krasoluda o imieniu Minderel, a także demonicznych uczniów "Człowieka Światła".

4.

Gleam zawsze była ostrożna, taiła swoje zdolności magiczne, ale gdy jej brat zostaje ranny w walce wtedy nie ma wyboru, i używa swoich mocy, aby chronić go w miejscach publicznych. To ściąga na nią uwagę templariuszy, a szczególnie jednego- Duty, który kiedyś był znany jako Sadatt-ojciec Gleam. Czy spotkanie po latach przyniesie radość czy może śmierć?

5.

Pojmana przez Templariuszy, ujawniona jako mag, Gleam dowiaduje się o swoich związkach z Wieżą Kręgu, ostatnim miejscem, gdzie "władający magią" chciałby się udać. Ale Templariusze, to nie ostanie zagrożenie czające się w lasach, gdyż Gleam musi stanąć oko w oko z potwornym pająkiem, którego jad może zabić każdego w mgnieniu oka!

6.

Po ucieczce przed templariuszami, Gleam, Agmo i krasnolud Minderel opuścili Głębokie Ścieżki, trafiając w sam środek oblężonej przez bandytów osady. Ponieważ wioska stoi w płomieniach, Glenn musi użyć swych mocy do ugaszenia ognia, podczas gdy jej ojciec, templariusz o imieniu Duty, depcze jej po piętach. Uciekając, przypieczętowała swój los - musi umrzeć. Czy jednak jej ojciec jest w stanie ją zamordować, tak jak to zrobił z jej matką?

 

Oto okładki wszystkich części.

Po kliknięciu na wybrany link, zostaniecie przeniesieni na stronę, gdzie możecie obejrzeć kilka promocyjnych stron.

Pierwszy, Drugi, Trzeci, Czwarty, Piąty, Szósty
niedziela, 08 styczeń 2012 01:24 Napisał